KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752111
nr 1475 2111
Ebba Hedqvist
(1909-2001), Sverige
Abstrakt komposition. Signerad. Blandteknik, papper monterad på plåt, ca 17x19 cm, yttermått inklusive ram: 25x28 cm
Ebba Hedqvist, svensk bildkonstnär född 1909, död 2001.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:37:50
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer